Producenci
Kremona - 100letnia tradycja rzemieślnicza z Bułgarii
Kremona - 100letnia tradycja rzemieślnicza z Bułgarii

Prawie 100 lat temu powstała marka Kremona. Założycielem był Dymitar Georgiew w Kazanlak, Bułgaria. Był utalentowanym rusznikarzem i inżynierem mechanikiem, powołanym do armii bułgarskiej podczas I Wojny Światowej. Georgiew grał na mandolinie i zabierał ją ze sobą na misje. Posiadając umiejętności mechaniczne, mógł naprawiać i konserwować swoją mandolinę w terenie. Będąć świadkiem tego jaki straszliwy jest wpływ broni na ludzkość postanowił wykorzystać swoje umiejętności w innym obszarze.
Dlatego po wojnie wrócił do Bułgarii i zaczął pracować nad skrzypcami, mandolinami i gitarami. Szybko osiągnął sukces w naprawach i w 1922 roku zdobył praktykę u doświadczonego budowniczego w Niemczech. Po tym czasie, udoskonalając swoje umiejętności otworzył pracownię lutniczą i zajął się wytwarzaniem instrumentów takich jak gitary, mandoliny i skrzypce. Pod koniec lat czterdziestych Kremona zaczęła produkować gitary ze stalowymi strunami, a także gitary elektryczne, fortepiany, futerały i struny.

 

 

Gitary Kremona trafiały w ręce świetnych wykonawców. Na początku lat 80. legendarny gitarzysta Ali Farka Toure natknął się na egzemplarz, który stał się jego ulubionym, grał na nim na wielu koncertach i pojawiał się z nim na okładkach albumów.

 

Konstruując instrumenty ręcznie, zgodnie z europejską tradycją, Kremona nie korzysta z outsourcingu, a wszystkie komponenty są montowane w tym samym warsztacie. Ponadto każdy instrument przechodzi profesjonalną kontrolę i konfigurację w USA, zanim zostanie wysłany do rąk graczy.
Zapraszamy też do zapoznania się z szeroką ofertą instrumentów Kremona, dostępnych również w Polsce.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl